1. Jaki powinien być temat filmu?
Tematem przewodnim jest po prostu refleksja. Trudno jest nie wpisać się w tak szerokie zagadnienie. Naszym założeniem było tworzenie filmów-wizytówek, pokazujących szeroko pojmowaną relację autora ze społeczeństwem, środowiskiem lub wolnością osobistą/kulturową, stąd „rozczłonkowana” nazwa konkursu, ale możesz to zinterpretować po swojemu.
Więcej o tematyce szóstej edycji
2. Czy prace powinny być samodzielne? Czy istnieją jakieś wymagania, co do jakości filmów?
Nie mamy nic przeciwko pracom współtworzonym, jednak zwycięzca, autor konceptu, powinien niestety być jeden i najczęściej bywa nim reżyser. W konkursach tak krótkiego metrażu ocenie podlega przede wszystkim sam pomysł, sposób przedstawienia historii, jakość wykonania interesuje nas zdecydowanie mniej, dlatego wymagamy, aby pod taką pracą widniał wyraźnie indywidualny podpis. Mimo wszystko, oprócz nagrody głównej przewidujemy także wyróżnienia za szczególne walory artystyczne i techniczne niektórych prac, więc inni członkowie zespołu mogą również zostać docenieni. Z drugiej strony, osoby które nakręcą swój film samodzielnie, choćby telefonem komórkowym, na pewno nie będą z tego powodu poszkodowane.
3. Czy muzyka musi być legalna?
Między innymi z powodu częstotliwości, z jaką padało to pytanie w poprzednich latach powstał nasz regulamin. Odpowiedź na to pytanie znajduje się w punkcie 4-c), ale parafrazując – zastrzegamy sobie prawo do niewiedzy i nieweryfikowania prac konkursowych pod tym względem, w związku z czym ewentualna odpowiedzialność za taki występek w całości spada na twórcę-uczestnika, który się go dopuścił. Niestety, w przypadku ścieżki dźwiękowej, „legalna” najczęściej oznacza „nieznana” lub „płatna”, w najgorszym przypadku jedno i drugie naraz, warto więc jak najwcześniej rozważyć wszystkie możliwości.
W poprzednich latach nasi jurorzy upominali twórców o korzystanie z legalnych źródeł. Jeśli Twoja praca złamie tę zasadę, prawdopodobnie nie zostanie oceniona tak wysoko jak mogłaby być.
Klikając poniżej możesz skorzystać z narzędzia, które pozwoli sprawdzić Ci czy możesz skorzystać z danego utworu. Możesz też znaleźć muzykę w darmowej bibliotece audio:
YouTube – zasady związane z muzyką
4. Gdzie mam wysłać mój film?
Prosimy o skorzystanie z formularza dostępnego na stronie: Zgłoś się
Formularz podpowie jakich informacji od Ciebie potrzebujemy.
5. Czy mój film dotarł?
Jeżeli na Twoją skrzynkę trafiła wiadomość potwierdzająca otrzymanie przez nas zgłoszenia, to znaczy że Twój film oraz niezbędne informacje do nas dotarły. Jeśli nie, to albo nastąpił błąd na stronie (wtedy przejdź do punktu 6. FAQa), albo podałeś nieprawidłowy adres e-mail.
Na wszelki wypadek sprawdź w wiadomości potwierdzającej czy wszystkie przesłane dane się zgadzają, jeśli nie – odpowiedz na tę wiadomość i opisz problem.
6. Miejsce na Twoje pytanie / zgłoszenie błędu na stronie